Start Bezpieczne wędrówki od grosika do złotówki
Bezpieczne wędrówki od grosika do złotówki
Bezpieczne wędrówki od grosika do złotówki PDF Drukuj Email

Już od ubiegłego roku szkolnego klasa III pod patronatem Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Fundacja PZU realizowała projekt "Bezpieczne wędrówki  od grosika do złotówki".

Przez 10 miesięcy uczniowie poznawali podstawy edukacji finansowej: rodzaje i wartość pieniędzy, zdobywali umiejętności ułatwiające im podejmowanie samodzielnych decyzji, poznawali jak racjonalnie gospodarować zasobami. Wiedzę zdobywali w trakcie galaktycznej podróży odwiedzając następujące planety: Grosik, Portfelik, Skarbonka, Zabawka, Parasol, Złotówka.

Więcej…
 
„Bezpieczne wędrówki od grosika do złotówki” już za nami… PDF Drukuj Email

Uczniowie klasy III zakończyli realizację projektu edukacyjnego z zakresu bezpieczeństwa oraz edukacji finansowej „Bezpieczne wędrówki Od grosika do złotówki”, do którego przystąpili w klasie drugiej. Zajęcia zgodnie z założeniami zostały włączone w cykl kształcenia edukacji wczesnoszkolnej. Podczas zajęć uczniowie m.in. doskonalili umiejętności zachowania się w sytuacjach podwyższonego ryzyka i niebezpieczeństw, uczyli się gospodarowania pieniędzmi, ustalania priorytetów przy ich wydawaniu i oszczędzaniu, zdobywali wiedzę o finansowych aspektach niebezpiecznych zdarzeń ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka i bezpiecznych zachowań. Podejmowane działania były  inspiracją dla uczniów do realizowania  własnych pomysłów, rozbudzały ciekawość poznawczą u dzieci oraz motywację do dalszej edukacji. Dodatkową zaletą projektu było aktywne włączenie się rodziców w podejmowane działania.

L.F.

 


Copyright © 2017 Szkoła Podstawowa w Podgórzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

Komitet Rodzicielski

Informacje dla nauczycieli

Programy

Reklama
Reklama
giodo_logo.jpg - 66.52 Kb

Realizowane projekty

Reklama
Reklama

Od Grosika Do Złotówki

Projekty

No images