Start Zdrowo jem, więcej wiem
Zdrowo jem, więcej wiem
Zdrowo jem, więcej wiem Email
Zdrowo jem, więcej wiem

Uczniowie klasy trzeciej w I semestrze podjęli zadania i działania w ramach realizacji jesiennego etapu projektu edukacyjnego „Zdrowo jem, więcej wiem” prowadzonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska w trosce o zdrowie młodego pokolenia. Główne cele projektu skupiają się wokół zachęcania dzieci do zmian dotychczasowego stylu życia na zdrowszy i bardziej aktywny ruchowo angażując w działania rodziców.

Więcej…
 
„Zdrowo jem, więcej wiem” Email
Zdrowo jem, więcej wiem

Uczniowie klasy drugiej naszej szkoły zakończyli realizację jesiennego etapu projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”. Projekt ten prowadzi Fundacja Ochrony Środowiska, a jego główne cele skupiają się wokół zachęcania uczniów i rodziców do zmian dotychczasowego stylu życia na zdrowszy i bardziej aktywny ruchowo.

Więcej…
 
„Zdrowo jem, więcej wiem” – realizacja zadań projektu w etapie zimowym Email
Zdrowo jem, więcej wiem

Uczniowie klasy pierwszej przystąpili do realizacji kolejnych zadań projektu „Zdrowo jem, więcej jem” (etapu zimowego).  W związku z tym wzięli udział w zajęciach edukacyjnych „Pijmy wodę – na zdrowie!”, podczas których m.in. dowiedzieli się, jakie znaczenie ma woda dla ludzi, zwierząt i roślin oraz jak ważne jest picie wody. Wykonali eksperymenty, które pozwoliły uzyskać odpowiedzi na pytania:  Czy rośliny piją wodę? Czy każda woda nadaje się do picia? Jak powstaje woda gazowana?

Więcej…
 
ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM Email
Zdrowo jem, więcej wiem

Uczniowie klasy pierwszej biorą udział w projekcie edukacyjnym „Zdrowo jem, więcej wiem”. Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Zamysłem twórców projektu jest także kształcenie rodziców jako osób, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.

Za nami sezon jesienny projektu! W ramach jego realizacji podjęto szereg zaplanowanych działań.

Przeprowadzono zajęcia edukacyjne:

- „Poznajemy warzywa i owoce”

- „Stawiam na śniadanie”


 

Zorganizowano konkursy tematycznie powiązane z zajęciami lekcyjnymi:

- „Najciekawszy plakat zachęcający do zrezygnowania ze słodyczy na rzecz owoców, warzyw, pestek i orzechów”,

- „Strefa aktywności – najciekawsze propozycje zabaw na świeżym powietrzu”

- „Zdobywamy Odznakę Super Kucharzyka za najlepszy rysunek drugiego śniadania”


Odbyły się dwa spotkania z rodzicami uczniów tzw. „Forum dla Rodziców” podczas których otrzymali oni informacje o projekcie i przewidywanych działaniach oraz materiały na temat najważniejszych spraw związanych z żywieniem i aktywnością dzieci – ulotki tematyczne:

- „Jak przekonać dziecko do jedzenia warzyw?”

- „Bez śniadania nie ma nauczania”.


Uczniowie i Rodzice bardzo chętnie podejmują i aktywnie włączają się wykonywanie zadań w ramach realizacji projektu. Dzieci coraz chętniej sięgają po „zdrowe przekąski”.

L.F.

 


Copyright © 2017 Szkoła Podstawowa w Podgórzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

Komitet Rodzicielski

Informacje dla nauczycieli

Programy

Reklama
Reklama
giodo_logo.jpg - 66.52 Kb

Realizowane projekty

Reklama
Reklama

Od Grosika Do Złotówki

Projekty

No images