Start Mistrzowie Kodowania
Mistrzowie Kodowania
Mistrzowie kodownia klasa I

W roku szkolnym 2015/2016 Szkoła Podstawowa w Podgórzu przystąpiła do III edycji programu Mistrzowie Kodowania. Realizatorami są chętni uczniowie klasy I, którzy pod czujnym okiem wychowawczyni p. Agnieszki Brzozy uczą się programowania. Zajęcia mają na celu rozwijanie w dzieciach umiejętności analitycznego i kreatywnego myślenia. W dzisiejszych czasach są one niezbędne nie tylko specjalistom, ale wszystkim młodym ludziom - przyszłym pracownikom.

Więcej…
 
„MISTRZOWIE KODOWANIA”

Uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny biorą udział w projekcie edukacyjnym „Mistrzowie Kodowania”, którego głównym celem jest upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach. W ramach zajęć dzieci uczą się programowania w intuicyjnym języku Scratch, tworzą proste skrypty – gry, pokazy multimedialne, historyjki.

Swoje umiejętności w zakresie programowania w I semestrze b.r. szk. doskonalili uczniowie klasy III, którzy wspólnie ze swoją Panią Lidią Figurską poznawali tajniki języka Scratch tworząc proponowane w programie oraz własne projekty. Przygodę z programowaniem rozpoczęli również uczniowie klasy VI wspólnie z Panią Moniką Górką.

Obie Panie biorące udział w programie uczestniczyły w specjalnych szkoleniach prowadzonych przez ekspertów, podczas których zdobyły wiedzę i umiejętności niezbędne do prowadzenia tego typu zajęć w szkole.

Dzieci w wieku szkolnym wykazują ogromne zainteresowanie komputerami, dlatego warto je uczyć jak mądrze z nich korzystać.

L.F.


 
FESTIWAL MISTRZÓW KODOWANIA

1 czerwca 2015r. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się festiwal „Mistrzów Kodowania”, w którym wzięły udział Panie Lidia Figurska i Iwona Sobótko oraz dwoje uczniów z klasy II: Martyna Krakowska i Mikołaj Ostrowski.

 

Więcej…
 
Festiwal projektów "Mistrzów kodowania"

13 czerwca 2014 w Zamku Ujazdowskim odbył się Festiwal projektów "Mistrzów Kodowania", w którym udział wzięły udział Panie Beata Ostrowska i Monika Górka oraz dwoje uczniów z klasy V: Eliza Zmysłowska i Albert Kowalski.

Więcej…
 
Mistrzowie Kodowania

16 kwietnia 2014 w Szkole Podstawowej w Podgórzu oficjalnie zakończyliśmy realizację I edycji programu "Mistrzowie Kodowania". Tego dnia podczas uroczystego apelu uczniowie otrzymali zaświadczenia o ukończeniu kursu programowania w języku Scratch.  Spotkaniu towarzyszyły nie lada emocję - spośród 100 uczniów w szkole jedynie 14 osób wzięło udział w programie.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Strona 1 z 2
Copyright © 2017 Szkoła Podstawowa w Podgórzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

Komitet Rodzicielski

Informacje dla nauczycieli

Programy

Reklama
Reklama
giodo_logo.jpg - 66.52 Kb

Realizowane projekty

Reklama
Reklama

Od Grosika Do Złotówki

Projekty

No images