Start Działania biblioteki
Działania biblioteki
"Jak nie czytam, jak czytam"

1 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytania „Jak nie czytam, jak czytam.” Wydarzenie odbyło się u nas po raz drugi, a patronem i pomysłodawcą idei był miesięcznik „Biblioteka w szkole”. Akcją objęto całą Polskę. W zeszłym roku wzięło w niej udział 432608 uczniów.

Więcej…
 
Dziewczęca bohaterka literacka

Chcąc uczcić Dzień Kobiet biblioteka szkolna i koło czytelniczo - teatralne zorganizowały konkurs pod hasłem „Dziewczęca bohaterka literacka”. Przebiegał on na dwóch etapach: klasy I-III oraz przedszkolaki mogli wziąć udział w konkursie plastycznym polegającym na wykonaniu w bibliotece szkolnej rysunku dziewczęcej bohaterki literackiej, zaś uczniowie klas IV-VI przystąpili do części literackiej, tworząc literacki portret kobiecej bohaterki znanej nie tylko z lektur szkolnych.

Więcej…
 

UWAGA!!!

W związku ze zbliżającym się Dniem Kobiet biblioteka szkolna oraz koło czytelniczo - teatralne ogłaszają  konkurs pod hasłem:

„ Dziewczęca bohaterka literacka”

Więcej…
 
„ Czytanie książek jest najpiękniejszą zabawą jaką sobie ludzkość wymyśliła”...

... powiedziała polska Noblistka Wisława Szymborska. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Podgórzu są tego samego zdania, dlatego też podczas ostatniego spotkania rodzicielskiego próbowali przekonać o tym swoich rodziców.

Członkowie koła czytelniczo - teatralnego poinformowali przybyłych  do szkoły rodziców, że podstawowymi  kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa w bieżącym roku szkolnym jest upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży, że  nasza szkoła realizuje Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, że w szkole aktywnie działa biblioteka szkolna oraz koło czytelniczo- teatralne, które promują czytelnictwo wśród uczniów.

Więcej…
 
JAK NIE CZYTAM... JAK CZYTAM!...

Jak powiedziała Wisława Szymborska  „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła". Jest to też jeden z najlepszych sposobów relaksu i samodoskonalenia... Tymczasem według najnowszych badań 63% Polaków nie czyta książek. Nadzieja na wzrost wskaźników czytelnictwa leży w dorastającym pokoleniu. Stąd akcja redakcji miesięcznika "Biblioteka w Szkole" pod hasłem „JAK NIE CZYTAM... JAK CZYTAM!” skierowana do dzieci i młodzieży i mająca na celu zachęcenie do sięgnięcia po lekturę, zainicjowanie mody na czytanie.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345następnaostatnia»

Strona 1 z 5
Copyright © 2017 Szkoła Podstawowa w Podgórzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

Komitet Rodzicielski

Informacje dla nauczycieli

Programy

Reklama
Reklama
giodo_logo.jpg - 66.52 Kb

Realizowane projekty

Reklama
Reklama

Od Grosika Do Złotówki

Projekty

No images