Start Informacje ogólne
Informacje ogólne
Szkoła Podstawowa w Podgórzu - MISTRZEM PROMOCJI CZYTELNICTWA

Dzieci, którym codziennie czytamy fragment jakiejś książki, stają się bardziej samodzielne, rozwijają się zdecydowanie lepiej…”, "(…) czytanie to podstawa edukacji, będąca kluczem do wiedzy i wysokiej jakości życia ...”- to tylko namiastka wielu wartościowych wypowiedzi, jakie Dyrektor Szkoły Podstawowej w Podgórzu Pani Iwona Sobótko i bibliotekarka Pani Urszula Zielińska usłyszały podczas Konferencji: Zaczytani są wśród nas. Kształtowanie kultury czytelniczej dzieci i młodzieży w rzeczywistości szkolnej

Więcej…
 
Finał II Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Ogólnej „Omnibus” Podgórze 2016

6 kwietnia 2016 roku do naszej szkoły zawitali goście z 8 szkół podstawowych z terenu trzech gmin: Bodzanów, Wyszogród i Mała Wieś. Powodem tego niecodziennego wydarzenia był Finał II Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Ogólnej „Omnibus”, którego nasza szkoła już od dwóch lat jest organizatorem. Celem konkursu jest promowanie interdyscyplinarnej wiedzy wśród uczniów klas IV-VI wspomnianych szkół. Wprawdzie zaproszonych zostało 11 placówek, do konkursu przystąpiło jednak tylko ( bądź aż) 8.

Więcej…
 
Przed nami II edycja OMNIBUSA…

Biblioteka szkolna we współpracy z nauczycielem polonistą organizuje II edycję Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Ogólnej dla klas IV-VI „OMNIBUS”, do udziału w którym serdecznie zaprasza szkoły podstawowe z trzech sąsiadujących ze sobą gmin: Mała Wieś, Bodzanów i Wyszogród.

Etap szkolny we wszystkich placówkach przeprowadzony zostanie do końca marca, zwycięzcy (po 2 z każdej szkoły) o zaszczytny tytuł Omnibusa zawalczą w naszej szkole w kwietniu  (o dokładnym terminie poinformujemy).

Poniżej Regulamin Konkursu.

Beata Ostrowska, Urszula Zielińska

 
WIEŚCI Z BIBLIOTEKI…

Biblioteka szkolna włącza się w tegoroczną edycję konkursu recytatorskiego „Pięknie być człowiekiem” organizowanym przez  Książnicę Płocką. Zachęcamy gorąco dzieci do udziału. Wszelkie informacje znajdują się w poniżej zamieszczonym regulaminie.

 
Informacje ogólne

Biblioteka Szkoły Podstawowej w Podgórzu znajduje się na I piętrze budynku. Składa się z  wypożyczalni i czytelni. Jej częścią składową jest także Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej mieszczące się w sali nr 13.

Zbiory biblioteczne stanowią: książki, płyty CD i DVD, czasopisma.

W skład księgozbioru wchodzą między innymi pozycje z zakresu beletrystyki dla dzieci, młodzieży  i dorosłych ( lektury szkolne, powieści obyczajowe, sensacyjno- kryminalne, przygodowe, podróżnicze, science fiction, zbiory poezji, dramaty), literatura popularnonaukowa: medyczna, psychologiczna, pedagogiczna, matematyczna, historyczna, geograficzna, przyrodnicza, ekologiczna, ekonomiczna, religijna, filozoficzna. Posiadamy także bogaty księgozbiór  podręczny w postaci różnorodnych, wielotematycznych  słowników, leksykonów i encyklopedii.

Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej wyposażone jest w 4 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu.

Zarówno z biblioteki, jak i centrum  internetowego korzystać mogą  (i korzystają!) uczniowie, jak i osoby spoza szkoły w godzinach pracy biblioteki.

 


Copyright © 2017 Szkoła Podstawowa w Podgórzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

Komitet Rodzicielski

Informacje dla nauczycieli

Programy

Reklama
Reklama
giodo_logo.jpg - 66.52 Kb

Realizowane projekty

Reklama
Reklama

Od Grosika Do Złotówki

Projekty

No images