Start Przyjaciele Zippiego
Przyjaciele Zippiego
WIELKIE ŚWIĘTOWANIE WŚRÓD PRZYJACIÓŁ ZIPPIEGO

Pierwszoklasiści zakończyli swoją przygodę z sympatycznym patyczakiem Zippim.  Zajęcia zakończyły się „wielkim świętowaniem” z tradycyjnym tortem zorganizowanym przez wychowawcę klasy i rodziców. Uczniowie przygotowali się do tego wydarzenia wykonując samodzielnie okolicznościowe korony. Następnie podczas tzw. ceremonii każde dziecko zaprezentowało, czego nauczyło się podczas zajęć i otrzymało dyplom potwierdzający ukończenie „kursu Przyjaciele Zippiego”.

 
Przyjaciół Zippiego wciąż przybywa…

W zajęciach w ramach realizacji programu „Przyjaciele Zippiego” w bieżącym roku szkolnym, podobnie jak w latach ubiegłych, uczestniczą uczniowie klasy pierwszej. Program ten został zbudowany na założeniu, że małe dzieci można nauczyć radzenia sobie z problemami i trudnościami, dzięki czemu będą one lepiej funkcjonować w młodości i w życiu dorosłym, korzystając z nabytych umiejętności.

Więcej…
 
Przyjaciele Zippiego w naszej szkole

W bieżącym roku szkolnym do grona Przyjaciół Zippiego w naszej szkole dołączyli tegoroczni pierwszoklasiści. „Przyjaciele Zippiego” to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego, który pomaga małym dzieciom doskonalić umiejętności społeczne, komunikacyjne i emocjonalne, uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu.

Więcej…
 
„Przyjaciele Zippiego”

Uczniowie klasy pierwszej przystępując do realizacji Programu „Przyjaciele Zippiego” dołączyli do bardzo szerokiego grona przyjaciół tego sympatycznego patyczaka. Podczas zajęć, które odbywają się w wymiarze jednej godziny tygodniowo, poznają kolejne przygody Przyjaciół Zippiego i jednocześnie uczą się jak dobrze funkcjonować w grupie, nawiązywać przyjaźnie, jak radzić sobie z różnymi problemami i trudnościami. Rozwijają w ten sposób swoje umiejętności społeczne,  komunikacyjne i emocjonalne.

Więcej…
 
Przyjaciele Zippiego

W roku szkolnym 2013/2014 w naszej szkole realizowany jest program „Przyjaciele Zippiego”. Jest to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego dla dzieci w wieku 5-8 lat. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu. Nie koncentruje się na dzieciach z konkretnymi problemami, ale promuje zdrowie emocjonalne wszystkich małych dzieci.

Program „Przyjaciele Zippiego” ma na celu promocję zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia małych dzieci, poprzez rozwój ich umiejętności społecznych,  komunikacyjnych i emocjonalnych. Uczy dzieci, jak dobrze funkcjonować w grupie, nawiązywać przyjaźnie, radzić sobie z problemami i trudnościami.

 

 

 

Program uczy dzieci:

 • Jak określać własne uczucia i jak o nich rozmawiać,
 • Jak mówić to, co chce się powiedzieć,
 • Jak słuchać uważnie,
 • Jak prosić o pomoc,
 • Jak nawiązywać i utrzymywać przyjaźnie,
 • Jak radzić sobie z samotnością i odrzuceniem lub prześladowaniaem,
 • Jak mówić przepraszam,
 • Jak rozwiązywać konflikty
 • Jak radzić sobie ze zmianą i stratą, miedzy innymi ze śmiercią,
 • Jak adaptować się do nowych sytuacji,
 • Jak pomagać innym.

Realizatorem programu „Przyjaciele Zippiego” w naszej szkole jest Lidia Figurska, a jego realizację rozpoczęto w listopadzie w klasie 1.

Przyjaciele Zippiego - prezentacja założeń programu

 


Copyright © 2017 Szkoła Podstawowa w Podgórzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

Komitet Rodzicielski

Informacje dla nauczycieli

Programy

Reklama
Reklama
giodo_logo.jpg - 66.52 Kb

Realizowane projekty

Reklama
Reklama

Od Grosika Do Złotówki

Projekty

No images