Start Cudze chwalimy ... Wycieczka do Zakopanego
Wycieczka do Zakopanego

Tradycją w Szkole Podstawowej w Podgórzu stały się już kilkudniowe wycieczki organizowane w ostatnich tygodniach roku szkolnego. Tym razem cel podróży został wskazany przez uczniów. Zgodnie z ich decyzją wybraliśmy się w Polskie Tatry.


Pierwszy dzień wycieczki (12 czerwca) okazał się niezwykle wyczerpujący. Ku radości wszystkich kilka godzin spędzonych w autobusie miało swój finał w Białce Tatrzańskiej, gdzie spędziliśmy 2,5 godziny w Parku Wodnym Termabania. Kąpiel w basenach z widokiem na przepiękną panoramę Tatr Wysokich dostarczyła niezwykłych wrażeń. W kawiarence zlokalizowanej tuż obok wody ciasto i sok smakowały wyjątkowo. Dość późno dotarliśmy do pensjonatu, zjedliśmy obiadokolację i zakwaterowaliśmy się w pokojach.

Kolejnego dnia wycieczki zaplanowany został spacer do Morskiego Oka. Dla części uczestników wycieczki była to jednak wyprawa, która na długo zapadnie w ich pamięć. Wysiłek się opłacał, bo widoki zapierały dech w piersiach. W drodze powrotnej odwiedziliśmy bacówkę, gdzie wysłuchaliśmy opowieści na temat tego, z czego i w jaki sposób robi się oscypki. Powrót na kwaterę nie oznaczał końca atrakcji tego dnia. Czekało na nas ognisko i pieczenie kiełbasek. Najprzyjemniejsze zostało na koniec - spotkanie uczestników wycieczki i wręczanie im pamiątkowych dyplomów potwierdzających zdobycie Morskiego Oka.

Ostatni dzień wycieczki rozpoczęliśmy od zdobycia Gubałówki - tym razem ku radości wszystkich skorzystaliśmy z kolejki. Z góry podziwialiśmy panoramę Tatr. Odszukaliśmy też zlokalizowaną na końcu doliny Wielką Krokiew, którą kilkanaście minut wcześniej widzieliśmy zza okien autobusu. Powrót w dolinę okazał się równie ekscytujący - w sześcioosobowych gondolach zjechaliśmy na Polanę Szymoszkową. Następnie udaliśmy się do kościoła i na słynny cmentarz na Pęksowym Brzysku. Na zakończenie punkty obowiązkowe wizyty w Zakopanem - spacer po Krupówkach i zakup pamiątek pod Gubałówką. Zaopatrzeni w souveniry oraz zapas oscypków wyruszyliśmy w drogę powrotną. W trakcie podróży czekała na nas jeszcze dodatkowa atrakcja - konkurs na wiersz - "Wspomnienia z wycieczki". Zmęczeni, ale szczęśliwi i rozśpiewani dotarliśmy do szkoły po godzinie 22.00.

Kolejna wspaniała wyprawa za nami. Panie Beata Ostrowska i Monika Górka, które od kilku lat zajmują się ich organizacją już zastanawiają się dokąd udamy się w kolejną podróż. Zatem do zobaczenia na szlaku za rok.

M.G.

 
Copyright © 2017 Szkoła Podstawowa w Podgórzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

Rada Rodziców

Informacje dla nauczycieli

Programy

Reklama
Reklama
giodo_logo.jpg - 66.52 Kb

Realizowane projekty

Reklama
Reklama

Od Grosika Do Złotówki

Projekty

No images