Start Jesienne Biegi Przełajowe Nocka w szkole’ 2017
Nocka w szkole’ 2017 PDF Drukuj Email

W dniach 09 – 10 czerwca 2017r. uczniowie klas I - VI (24 osoby) wraz z opiekunkami – Panią Agnieszką Brzozą i Panią Renatą Piliczewską spotkali się o godzinie 17:00 w naszej szkole, by spędzić tu już po raz szósty nockę w szkole. Tym razem hasło przewodnie brzmiało „Nocka z książką”. Po pierwszych okrzykach zachwytu i radości wyrażonej licznymi piskami przystąpiliśmy do przygotowania miejsc do spania. Naszą "sypialnią" była sala gimnastyczna i korytarz dolny.

Kiedy miejsca do spania były już zarezerwowane, materace napompowane, koce i śpiwory w miarę ułożone, to dowiedzieliśmy się jakie mamy zapasy żywności. Zdecydowanie wystarczyłoby jej dla większej ilości uczniów. Tego dnia nie mogli się już wszyscy doczekać. Dla niektórych to przecież pierwsza nocka poza domem. Ale zacznijmy od początku…

 

Najpierw przedstawiłyśmy regulamin „Nocki w szkole”, który wszyscy zaakceptowali. Później był czas na zabawy na powietrzu. Dużym powodzeniem cieszyła się zabawa w „Podchody”. W tym czasie rodzice, babcia i dziadek przygotowywali grilla i piekli kiełbaski i kaszanki. Po takim wysiłku przy zabawie, każdy chętnie zjadł przygotowany posiłek, tym bardziej, że zaczynały się już kolejne atrakcje. Chętni chłopcy grali w piłkę nożną a dziewczynki w tym czasie robiły bańki mydlane. Obserwowanie i tworzenie małych, dużych i gigantycznych baniek było nieprawdopodobnym przeżyciem dla dzieci. Kolejnym punktem programu był konkurs „Mam talent”, na który wszyscy czekali z wielką niecierpliwością. Uczestników było dużo, toteż i poziom bardzo wysoki. Jury miało nie lada wyzwanie. Ostatecznie jednogłośnie wygrał zespół z piosenką Moniki Lewczuk – „Ty i ja”. Przyszedł wreszcie czas na kolację i na wieczorną toaletę. Około godziny 21.00 odbyło się czytanie bajek przy świetle latarek przez starsze koleżanki w bibliotece szkolnej. Specjalne dekoracje, hasła zamieniły tę salę w magiczny pałac książek. W tak bajkowej scenerii czytany tekst przyciągał ciekawość dzieci. Ostatnim punktem programu było przebranie się w piżamki i przystąpienie do konkursu na „Najładniejszą piżamkę” oraz sposób jej prezentacji. Chętnych było wielu i tutaj też wybór dla jury był ogromnie trudny, bo wszyscy prezentowali się rewelacyjnie. Jednak konkurs, to konkurs. Wygrała go już po raz drugi Gabrysia Gozdur z klasy II.  Nadszedł i czas na sen. W sobotę na uczestników czekało już przygotowane przez organizatorki śniadanie. Na stołach pojawiły się stosy kanapek i gorąca herbata.

Wszyscy świetnie się  bawili. Serdecznie dziękujemy niezawodnym rodzicom oraz dziadkom Państwu Elżbiecie i Zbigniewowi Kubickim za pomoc w realizacji zadań, a  uczestnikom za wspólnie spędzony czas.

Do zobaczenia za rok!

A.B. i R.P.

 
Copyright © 2017 Szkoła Podstawowa w Podgórzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

Komitet Rodzicielski

Informacje dla nauczycieli

Programy

Reklama
Reklama
giodo_logo.jpg - 66.52 Kb

Realizowane projekty

Reklama
Reklama

Od Grosika Do Złotówki

Projekty

No images