Start Jesienne Biegi Przełajowe Konkurs na komiks w języku angielskim
Konkurs na komiks w języku angielskim PDF Drukuj Email

O tym, iż warto uczyć się języków wie chyba każdy, gorzej jest jednak ze znalezieniem chęci oraz dobrej metody, aby nauka języka obcego stała się przyjemnością. Ciekawą alternatywą wykazała się Pani Małgorzata Majorkiewicz - nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Podgórzu, która już po raz czwarty zachęca uczniów klas III – VI ze wszystkich szkół podstawowych w gminie Bodzanów, Wyszogród i Mała Wieś do kreatywnego podejścia w „Międzyszkolnym Konkursie na Komiks w Języku Angielskim”.

Celem konkursu jest popularyzacja znajomości języka angielskiego wśród uczniów na poziomie komunikacji, a w szczególności:

 

-       rozwijanie zdolności językowych (słownictwo – everyday English, umiejętne zastosowanie zasad angielskiej gramatyki i ortografii w dialogach i tekstach pisanych;

-       doskonalenie umiejętności porozumienia się w języku obcym;

-       rozwijanie i wykorzystywanie wyobraźni językowej w celu prawidłowego komunikowania się (prawidłowe rozpoznawanie sytuacji językowej na podstawie rysunku); kształcenie zdolności plastycznych (stosowanie różnych technik plastycznych, np.: rysowanie, malowanie, szkic, itd.

Prace nadesłały jednak tylko Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego w Wyszogrodzie, Szkoła Podstawowa im. W.H. Gawareckiego w Małej Wsi oraz oczywiście gospodarz konkursu Szkoła Podstawowa w Podgórzu. W sumie sprawdzono poprawność i walory artystyczne 15 komiksów, a niezależne jury w składzie: Pani Romana Makowska - przewodnicząca, Pani Małgorzata Pikalska - nauczycielka języka angielskiego w  Gimnazjum z Oddziałem Integracyjnym im. A. Nakwaskiej w Małej Wsi  oraz Pani Iwona Sobótko – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Podgórzu, w dniu 2 czerwca 2017r po długim namyśle przyznało:

I miejsce Alicji Sobczak ze Szkoły Podstawowej w Wyszogrodzie

II miejsce - Kacprowi Zielińskiemu ze Szkoły Podstawowej w Podgórzu

III miejsce - Weronice Kacprzak z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Orszymowie.

Wszystkim uczniom i ich opiekunom należą się gratulacje! A raczej Congratulation!!!

 
Copyright © 2017 Szkoła Podstawowa w Podgórzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

Komitet Rodzicielski

Informacje dla nauczycieli

Programy

Reklama
Reklama
giodo_logo.jpg - 66.52 Kb

Realizowane projekty

Reklama
Reklama

Od Grosika Do Złotówki

Projekty

No images