Start
Witaj na stronie Szkoły Podstawowej w Podgórzu
CERTYFIKAT DLA PODGÓRZA

Nasza szkoła – Szkoła Podstawowa w  Podgórzu znalazła się w gronie 7 polskich szkół wyróżnionych Certyfikatem Małej Szkoły Promującej Ruch Naukowy.

Tytuł poprzedzony działaniami certyfikacyjnymi przyznawała Kapituła Ruchu Naukowego Małych Szkół w Warszawie. Otrzymały go tylko te placówki realizujące projekt „Z Małej Szkoły w Wielki Świat”, które wyróżniły się działalnością badawczą.

Cały ubiegły rok szkolny w SP w Podgórzu uczniowie wraz z nauczycielami budowali szkolny ruch naukowy. Jego celem było m.in. zapoznanie dzieci z metodami pracy naukowej.

Na proces certyfikacji złożyły się trzy rodzaje działań:

-   Letnia Szkoła Odkrywców – zajęcia wakacyjne na terenie szkoły

- Letnie Obozy Naukowe – wyjazdowe zajęcia wakacyjne realizowane w Warszawie i na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego

-  Zadania Certyfikacyjne Małych Szkół Promujących Ruch Naukowy polegające m.in. na: przeprowadzeniu lokalnego badania społecznego  (stworzenie historii SP w Podgórzu), nawiązaniu współpracy z instytucjami naukowymi (współpraca z Muzeum Mazowieckim w Płocku – dział etnografii), zorganizowanie tygodnia wynalazku pod hasłem „Żarówka”, analizowaniu i przedstawianiu wyników sprawdzianu zewnętrznego oraz wdrażaniu wniosków z analizy, zorganizowaniu cyklu spotkań pt: „Poznajemy ciekawych ludzi”(z pszczelarzem, strażą pożarną, wizyty w banku)

 

Realizacja zadań certyfikacyjnych przebiegała niezwykle sprawnie. Uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem, a i nauczyciele dali z siebie więcej, niż przewiduje zakres ich obowiązków.

Ale opłaciło się. Kapituła doceniła naszą pracę i przyznała nam Certyfikat Małej Szkoły Promującej Ruch Naukowy. Uroczystość wręczenia wyróżnień odbyła się 22 listopada 2012 roku w Szkole Wyższej Przymierza Rodzin w Warszawie.

Nauczyciele i Uczniowie

Szkoły Podstawowej w Podgórzu

 
XVIII JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE PODGÓRZE 2012

KLASYFIKACJA ZESPOŁWA

 
Kolejna „sportowa jesień” w Podgórzu

W kalendarzu imprez sportowych Szkoły Podstawowej w Podgórzu już od dawna zapisały się na stałe coroczne „leśne zawody” biegających młodych sportowców. Październik i listopad bowiem to miesiące, w których dwukrotnie, a od ubiegłego roku trzykrotnie przeprowadzane są imprezy sportowe przyciągające coraz więcej uczestników.

 

Więcej…
 
Ślubowanie klasy pierwszej

Dnia 30 października 2012r. odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy I. Na to ważne wydarzenie przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Mała Wieś p. Andrzej Barciński. Sekretarz Gminy p. Mirosław Banach, ks. Proboszcz Krzysztof Kossewski. Uczniowie przedstawili krótki program artystyczny przygotowany przez wychowawczynię p. Agnieszkę Brzoza. Oprawę muzyczną uroczystości przygotowała p. Anna Sadkowska wraz z towarzyszącym jej chórem. Po jego zakończeniu uczniowie kl. I złożyli uroczyste ślubowanie. Pasowania pierwszoklasistów dokonała p. Dyrektor Iwona Sobótko.

Więcej…
 
Jesienne Biegi Przełajowe

KOMUNIKAT  ORGANIZACYJNY

XIX  JESIENNYCH  BIEGÓW  PRZEŁAJOWYCH PODGÓRZE 2013

 

ORGANIZATORZY: Szkoła Podstawowa w Podgórzu, UKS „Borowik” Podgórze.

TERMIN I MIEJSCE: 7 listopada   2013 (czwartek). Teren przy  Szkole Podstawowej w Podgórzu.

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY 2013.pdf

Załączniki:
Pobierz (KOMUNIKAT  ORGANIZACYJNY 2013.pdf)KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY 2013.pdf158 Kb
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia61następnaostatnia»

Strona 61 z 61
Copyright © 2017 Szkoła Podstawowa w Podgórzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.