Start
Witaj na stronie Szkoły Podstawowej w Podgórzu
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W związku z organizacją rekolekcji wielkopostnych Dyrektor Szkoły Podstawowej w Podgórzu Pani Iwona Sobótko wydała zarządzenie zwalniające uczniów uczęszczających na naukę religii w dniu 08 marca 2013r. z zajęć szkolnych, w celu odbycia rekolekcji.

W tym dniu uczniowie klas I – II uczestniczyli w godz. 8.00 – 8.30 w Drodze Krzyżowej na terenie szkoły przygotowaną przez Panią Mariannę Kaźmierczak. Następnie wzięli udział w warsztatach artystycznych prowadzonych przez  Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie - Panią Iwonę Paradowską. Swoją pomocą służyły również Pani Agnieszka Brzoza i Pani Marianna Kaźmierczak. Na zajęciach uczniowie poznali nową technikę wykonywania kartek okolicznościowych. Ponieważ kartki tworzy się z bardzo małych elementów, więc ich wycinanie zajęło sporo czasu. W miarę upływu czasu uczniowie uporali się z wycinaniem i zaczęli nimi ozdabiać kartki wielkanocne. Zajęcia były bardzo twórcze i ciekawe. Dzieci z wielką przyjemnością i radością uczestniczyły w w/w warsztatach. Na zakończenie pochwaliły się swoimi efektami Pani Dyrektor Iwonie Sobótko, która była zaskoczona wysokim poziomem wykonanych prac. Następnie dzieci złożyły Pani Iwonie Paradowskiej zaproszenie przybycia na takie zajęcia za rok. Osoba odpowiedzialna za zorganizowanie spotkania – Pani Agnieszka Brzoza.

Dzieci z oddziału przedszkolnego ozdabiały jajka, które następnie ze smakiem zjadły.

Uczniowie z klas III - VI również uczestniczyli w drodze krzyżowej na terenie szkoły, jednak dla nich rozpoczęła się ona o godz. 10.40, czyli przed wyjazdem do Kościoła w Zakrzewnie na spowiedź i mszę rekolekcyjną. Wcześniej wszystkie dzieci pod opieką swoich wychowawców zorganizowali w klasach różnorodne zajęcia plastyczne, kulinarne - wszystkie  w tematyce wielkanocnej. Uczniowie klasy III wykonali palmy wielkanocne oraz świąteczne witraże. Klasa IV przygotowywała  ozdoby na stół wielkanocny - stroiki, kogutki, kolorowe podstawki na jajka. Klasa V zajęła się przygotowywaniem świątecznych sałatek, których najważniejszym składnikiem były oczywiście jajka. Uczniowie z klasy VI ozdabiali jajka stosując różne techniki - wydrapywanki, oklejanie serwetkami, malowanie.

 
Dzień Kota

Koło teatralne w ramach obchodów  Dnia Kota (17 lutego) zorganizowało w naszej szkole kilka akcji. Przeprowadzono między innymi malowanie twarzy, zbiórkę pieniędzy na karmę dla bezdomnych kotów z płockiego schroniska oraz konkurs plastyczny na najpiękniejszy koci portret.

Jak zwykle uczniowie nie zawiedli i tłumnie przybyli, by pomalować sobie „kocie buźki” i wykonać „mało trwały” tatuaż z kotkiem. Przy okazji do specjalnej skarbonki zebrano 51,60 zł. Pieniądze te zostaną  przeznaczone na zakup worka Kitkat, który zostanie zawieziony do schroniska.

W konkursie plastycznym wzięło udział przeszło 40 osób. Wykonano przepiękne rysowane lub fotograficzne portrety swoich pupili. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, dlatego tez jednogłośnie zdecydowano, że wszyscy biorący udział w konkursie otrzymają nagrodę główną, czyli  baloniki z wizerunkiem kota oraz pamiątkowe dyplomy.

Jeszcze dziś i jutro można obejrzeć na sali gimnastycznej pokonkursową wystawę prac. Zapraszamy!

Organizatorzy i uczestnicy pozytywnie ocenili akcję. Niezaprzeczalnie najwięcej jednak tym razem  zyskają kotki. I o to przecież chodziło!

 
Walentynki 2013

Walentynki w Szkole Podstawowej w Podgórzu w tym roku obchodziliśmy nieco wcześniej, niż zwykle - 12 lutego.  Samorząd Uczniowski przygotował tego dnia dla wszystkich kilka atrakcji. Jedną z nich była poczta walentynkowa. Kartki, serduszka i słodycze zbierano do specjalnie przygotowanych skrzyneczek. Wszystkie walentynki trafiły do adresatów - rozdawanie ich trwało kilkanaście minut. Dziewczęta z klasy VI przeprowadziły również konkurs "Super Walentynka", którego zwycięzcy otrzymali serduszka z piernika. Wszyscy uczniowie dostali od Samorządu Uczniowskiego słodkiego lizaka w kształcie serca.

Jak karnawał, to karnawał - w naszej szkole również były tańce i wspólna zabawa. Uczniowie z klas 0 - III bawili się do godziny 13.30. Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę walentynkową dla klas IV - VI, podczas której przeprowadzone zostały również różne konkursy z nagrodami. Starsi uczniowie bawili się do godziny 18.

Tego dnia w strojach królował kolor czerwony, a na twarzach dzieci szeroki uśmiech.

 
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W NASZEJ SZKOLE

22 stycznia 2013 r. w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka, na którą zaproszeni zostali Babcie i Dziadkowie uczniów klas 0 – III. Wyjątkowa, bo po raz pierwszy w historii naszej szkoły.

Goście nie zawiedli i przybyli bardzo licznie. Na wstępie Pani Dyrektor - Iwona Sobótko przywitała wszystkich ciepłymi serdecznymi słowami i przedstawiła historię tych niezwykłych styczniowych świąt. Następnie przekazała głos pomysłodawczyni i koordynatorce całej imprezy – p. Lidii Figurskiej, która zapoznała zgromadzonych z programem uroczystości i zaprosiła wszystkich obecnych do wysłuchania życzeń oraz wyrazów miłości i wdzięczności w postaci wierszy i piosenek skierowanych do Kochanych Babć i Dziadków przygotowanych przez uczniów klas I – III i dzieci z oddziału przedszkolnego oraz szkolnego chóru. Podczas prezentowanego programu słowno – muzycznego nie obyło się bez braw, uśmiechów i ukradkiem ocieranych łez. Część artystyczna zakończyła się wręczeniem Babciom i Dziadkom laurek oraz drobnych upominków wykonanych  samodzielnie przez ich wnuczęta.

W dalszej części uroczystości goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez zaangażowane mamy i zaproszeni do wspólnej zabawy. Największym zaskoczeniem okazała się dyskoteka poprowadzona przez p. Annę Sadkowską, która przygotowała oprawę muzyczną całej imprezy. Babcie i Dziadkowie, którzy z niedowierzaniem słuchali zapowiedzi tej części programu, wspólnie z wnuczętami, rodzicami i obecnymi nauczycielami bawili się doskonale.

Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Zaproszeni goście opuszczali naszą szkołę ze wzruszeniem dziękując za miło spędzone chwile. Mamy nadzieję, że uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka na stałe wpisze się w kalendarz imprez naszej szkoły.

 
Choinka noworoczna

Dnia 19 stycznia 2013r. odbyła się uroczystość choinkowa. Na to środowiskowe wydarzenie przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Mała Wieś Andrzej Barciński, Sekretarz Gminy Mirosław Banach, Radny Gminy Mała Wieś Jerzy Ostrowski oraz sołtys wsi Chylin Leszek Zmysłowski. Uroczystość tę otworzyła Dyrektor Szkoły Iwona Sobótko. Następnie oddała głos prowadzącym spotkanie uczennicom: Zuzi Nowak i Patrycji Radzkiej. W kolejności program artystyczny przedstawiał się następująco:

- taniec  w wykonaniu uczennic klasy 6 został przygotowany przez Panią Agnieszkę Brzozę

- bajka pt.: „Kopciuszek” przygotowana została przez uczniów klas 4-6 – uczestników kółka teatralnego pod kierownictwem Pani Beaty Ostrowskiej

- piosenkę pt. „Troskliwie mróz okrywa szadzią” wykonał szkolny chór przygotowany przez Panią Annę Sadkowską

- w przedstawieniu pt.: „Jasełka” aktorami byli uczniowie klasy 2, przygotowaniem których zajęła się Pani Bogumiła Piegat

- piosenkę pt. „Było szaro, buro” wykonał szkolny chór. Przygotowana została podobnie jak pozostałe partie śpiewane przez niezastąpioną Panią Annę Sadkowską

- przedstawienie o Mikołaju i reniferach rozmawiających ze sobą po angielsku wykonali uczniowie klas 4-6 przygotowani przez Panią Justynę Reszczyńską.

Na zakończenie prowadzące przedstawiły program wspólnej zabawy, który poprowadził Teatr Forma, a były to m.in. trzy godziny zabawy z DJ-em; obecność Świętego Mikołaja oraz chodzącej zabawki; konkursy i animacje; malowanie twarzy i tatuaży; skręcanie balonów przez klowna; konkursy integracyjne i indywidualne z nagrodami. Następnie głos zabrała p. dyrektor, która podziękowała wszystkim aktorom za włożony trud w przygotowanie tej uroczystości oraz wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Później swoim wystąpieniem zaszczycił nas Wójt Gminy Mała Wieś Andrzej Barciński, który złożył wszystkim zgromadzonym życzenia noworoczne oraz podziękował za zaproszenie na tę uroczystość.

Dzieci i dorośli bawili się fantastycznie. Na zakończenie tej uroczystości Pani Dyrektor Iwona Sobótko podziękowała byłej przewodniczącej Komitetu Rodzicielskiego Pani Agnieszce Stefaniak za jej pracę na rzecz szkoły, a przede wszystkim dla dzieci.

Wspólna zabawa zakończyła się o godz.20.00.

 
«pierwszapoprzednia51525354555657585960następnaostatnia»

Strona 58 z 61
Copyright © 2017 Szkoła Podstawowa w Podgórzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.