Start
Witaj na stronie Szkoły Podstawowej w Podgórzu
"Bo wolność krzyżami się mierzy"

11 września 2013 roku odbyła się uroczystość patriotyczna  poświęcona pamięci poległych za Ojczyznę na terenie naszej parafii spoczywających na cmentarzu w Zakrzewie.

 

Więcej…
 
Czas do szkoły

2 września w Szkole Podstawowej w Podgórzu rozbrzmiał po wakacjach pierwszy dzwonek. Powitał uczniów na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2013/2014.

 

Więcej…
 
Nocka w szkole

W dniach 14 – 15 czerwca odbyła się już po raz drugi „Nocka w szkole”. Wzięło w niej udział 21 dzieci z klas: I, II, IV i VI.

Poprzez wspólne przeżywanie razem z podopiecznymi tej „przygody” opiekunki dyskretnie realizowały postawione sobie cele. A było to uczenie dzieci samodzielności i odpowiedzialności (w pobliżu nie czuwali rodzice!), a także  umiejętności podejmowania ważnych dla siebie i innych decyzji. Dzieciaki miały możliwość poznać inne niż na co dzień formy spędzania wolnego czasu i być współorganizatorami naprawdę  dobrej zabawy: same ją zaplanowały, zorganizowały i przeprowadziły. A spędzenie  nocy poza domem, w warunkach częściowo, można rzec, „spartańskich” na pewno uczyniło z uczestników tego wydarzenia osoby bardziej dorosłe i odpowiedzialne. Po raz drugi już też potwierdziła się sytuacja ubiegłoroczna: można polegać na najstarszych uczestnikach (a właściwie uczestniczkach), które z dużą troską pomagały młodszym i opiekowały się nimi.

 


Więcej…
 
Bezpieczne Wakacje 2013

21 czerwca o godzinie 7:04 naszego czasu, Słońce wstąpiło w znak Raka rozpoczynając tym samym astronomiczne lato.

Wszyscy uczniowie na tę wiadomość czekali cały rok szkolny. Wakacje już tuż, tuż.

Ważne jest, aby były to bezpieczne wakacje. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Podgórzu od dziś będą się do nich intensywnie przygotowywać uczestnicząc w akcji "Bezpiecznewakacje.pl 2013".

Właśnie dziś, czyli 21 czerwca, na terenie szkoły odbyło się spotkanie dzieci z klas 0 - VI z pracownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Panowie opowiadali, jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą.

Więcej…
 
VI Gminny Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy z Językiem Angielskim

 

18 czerwca uczniowie klasy VI: Patrycja Radzka i Kamil Stępniak wzięli udział w VI Gminnym Konkursie Matematycznym z Językiem Angielskim zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Małej Wsi. Kamil zajął miejsce III. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody.

 
«pierwszapoprzednia51525354555657585960następnaostatnia»

Strona 58 z 63
Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa w Podgórzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.